Lipiec w Twoim ogrodzie
Lipiec w Twoim ogrodzie
5 lipca 2021
Show all

Jakiego drona z kamerką kupić?

Jakiego drona z kamerką kupić?

Jakiego drona z kamerką kupić?

Dron to gadżet, który cieszy się coraz większą popularnością. Można go wykorzystywać czysto rekreacyjnie, jednak używanie takiego urządzenia może przerodzić się w bardzo dochodową pasję. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie.

Kto może być operatorem drona?

Rosnąca popularność tego typu urządzeń sprawiła, że należało uregulować prawnie korzystanie z dronów. Zrobiono to z dwóch powodów. Przede wszystkim dlatego, że coraz więcej niedoświadczonych osób używało urządzeń, co powodowało incydenty lotnicze, do których często dochodziło o okolicach lotnisk. Ponadto, drony są wyposażone w kamery, a więc w urządzenia, które określa się mianem czujników do zbierania danych osobowych.

Jakiego drona z kamerką kupić?
Jakiego drona z kamerką kupić?

Z tych dwóch powodów postanowiono uregulować sytuację z uprawnieniami do korzystania z dronów. Każde urządzenie ma swoją kategorię i wymagana będzie rejestracja sprzętu. Ponadto, wymagane jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, które można zdobyć poprzez system szkoleń i egzaminów on-line na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jeśli chcesz skorzystać z dodatkowych lekcji, a nie masz na to pieniędzy, to skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania, jakim jest pożyczka pozabankowa.

Jaki dron wybrać?

Przed zakupem urządzenia musisz wiedzieć, jak będziesz z niego korzystać. Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę, to nie ma sensu decydować się na sprzęt dla profesjonalistów. Lepiej wybrać tańsze urządzenie, które będzie służyło do nauki latania. Dopiero jak nabierzesz wprawy, to zdecyduj się na bardziej zaawansowany sprzęt. Takie urządzenia będą lepiej sobie radziły na większej przestrzeni i latanie będzie możliwe nawet podczas wietrznych dni. Dzięki temu nabierzesz większego doświadczenia i będziesz mógł się zdecydować się na w pełni profesjonalny sprzęt. Takie urządzenia potrafią dużo kosztować, dlatego w zgromadzeniu odpowiednich środków pomoże Ci pożyczka pozabankowa.

Kamera, bateria, śmigła – na co zwrócić uwagę?

Wybierając drona, sprawdź przede wszystkim materiał, z którego jest wykonany. Ma to wpływ na jego wytrzymałość oraz na to, jak będzie Ci się nim sterowało. Lżejsze urządzenia może być trudno opanować podczas wiatru, a nieudane lądowanie może skutkować zniszczeniem sprzętu. Ponadto, im więcej urządzenie będzie miało śmigieł, tym sterowanie będzie łatwiejsze. Zwróć uwagę też na jakość nagrywanych materiałów. Warto dopłacić do lepszej kamery, która umożliwi Ci kręcenie filmów w wysokiej rozdzielczości, najlepiej 4K. Sprawdź też baterię drona. Im większa pojemność, tym dłużej będziesz mógł nagrywać.

Dodaj komentarz