Pisanie ręczne - dlaczego warto do niego wrócić?
Pisanie ręczne – dlaczego warto do niego wrócić?
7 kwietnia 2021
Jak być efektywnym w pracy zdalnej?
Jak być efektywnym w pracy zdalnej?
7 kwietnia 2021
Show all

Badanie krwi – dlaczego jest takie ważne?

Badanie krwi - dlaczego jest takie ważne?

Badanie krwi - dlaczego jest takie ważne?

Zastanawiałem się ostatnio, czy większość ludzi czując się fizycznie zdrowo, myśli w ogóle o czymś takim jak badanie krwi?
Krew – źródło życia, bez jej udziału praktycznie żaden proces chemiczny w ludzkim ciele nie miałby prawa bytu. To ona dostarcza składniki odżycze, tlen, minerały, ogrzewa organizm i pełni wiele innych jakże ważnych dla nas zadań. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele od niej zależy i jak bardzo jesteśmy od niej uzależnieni…

Rodzi się zatem pytanie… czemu praktycznie nikt nie interesuje się stanem i jakością swojej krwi dopóki nie wydarzy się coś złego a i w tedy wielu bagatelizuje problem i stara się żyć dalej własnym życiem pełnym czasem często jakże mało istotnych spraw, zapominając o tym, by zadbać o siebie tak jak dba się np. o samochód. Niestety chyba większość z nas bardziej dba o własny samochód i jego systemy, aniżeli o własne.

Badanie krwi - dlaczego jest takie ważne?
Badanie krwi – dlaczego jest takie ważne?

Przechodząc zatem do tematu, myślę, iż badanie krwi powinno stać się czymś w dzisiejszym świecie bardzo istotnym.
Istnieje tak wiele zagrożeń wirusowych jak i bakteryjnych, które nieleczone, w dłuższym okresie czasu rujnują życie milionom ludzi. Sam jestem jednych z nich, na szczęście przez przypadek dość wcześnie odkryłem swoje zapalenie wirusowe Wątroby typu B i skutecznie samemu zwalczyłem, przy okazji odkrywając jak strasznie bezsilna jest zachodnia medycyna wobec chorób przewlekłych.Do bakteryjnych chorób jakimi łatwo jest się zarazić choćby w lesie, zaliczana jest Borelioza – straszna i wyniszczająca układ nerwowy człowieka choroba, oficjalnie nieuleczalna powyżej 2 tyg. od zakażenia, nieoficjalnie uleczalna. Jest tego dowodem mój przyjaciel a także osoby, które stosowały choćby praktyki instytutu Gersona. Istnieją jeszcze Bakteriofagi (zabójcy bakterii), ale oczywiście nie ma funduszy na badania, bo i po co. Lepiej „leczyć” chemią.

Chorób przewlekłych przenoszących się poprzez krew jest znacznie więcej. Jeśli faktycznie zostaniemy zarażeni jakimś wirusem lub bakterią nie oznacza to dla nas wyroku śmierci. Jeśli pozwolimy by nasze organizmy były silne to same poradzą sobie z intruzem. Niestety mało kto ma. Dlatego właśnie okresowe badanie krwi jest tak ważne, bo może nawet uratować życie.Choroba może zła sama w sobie często zmienia nas samych bardzo mocno i sprawia,że stajemy się lepszymi ludźmi, może mniej zabieganymi, z większą wiedzą a także wdzięcznością za to, że jesteśmy i cieszymy się życiem. Niestety wiele osób cierpi i umiera każdego dnia, bo zaufało systemowi, zamiast samemu zając się własnym zdrowiem i życiem bo nikt inny o nie nie zadba tak, jak my sami.

1 Comment

  1. martuska pisze:

    Z krwi możemy się wiele dowiedzieć o kondycji całego organizmu

Dodaj komentarz