Klauzule niedozwolone - czym są i jak sobie z nimi radzić?
Klauzule niedozwolone – czym są i jak sobie z nimi radzić?
5 lipca 2021
A może w tym roku na żagle?
A może w tym roku na żagle?
5 lipca 2021
Show all

Jak masaż relaksacyjny wpływa na nasze ciało?

Jak masaż relaksacyjny wpływa na nasze ciało?

Jak masaż relaksacyjny wpływa na nasze ciało?

Niezależnie od tego, czy masz nadzieję na zredukowanie wpływu stresu na, chcesz poprawić jakość snu lub szukasz sposobu na odprężenie, masaż relaksacyjny może zdziałać cuda dla jakości Twojego życia.

Wykwalifikowany masażysta może pomóc Ci z wieloma dolegliwościami, które przyczyniają się do poczucia wyczerpania, a relaksujące środowisko gabinetu będzie idealnym otoczeniem dla odpoczynku ciała i umysłu. Jak działa masaż relaksacyjny i co należy o nim wiedzieć?

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Zabieg ten wykonuje się poprzez użycie pełnych dłoni masażysty, które podążając za konturami mięśni ciała. Zazwyczaj masowane jest całe ciało. Masaż relaksacyjny nie powoduje bólu, a wręcz przeciwnie jest to bardzo przyjemne doświadczenie. Delikatne ugniatanie rytmicznymi ruchami przynosi wiele korzyści dla ogólnego zdrowia i samopoczucia pacjenta. Masaż wywołuje efekt odprężenia ze względu na delikatną naturę ruchów masażysty na tkankach miękkich ciała. Ma on uspokajający wpływ na cały układ nerwowy, redukując stres i ból, a także sprzyja w tworzeniu się leczniczej i relaksacyjnej aury w organizmie.

Korzyści płynące z masażu relaksacyjnego

Ten rodzaj terapii masażem ma wiele nieocenionych zalet i może poprawić zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Twój masażysta będzie dążył do tego, aby Cię zrelaksować, ożywić i odmłodzić stosując taką głębokości masażu, która nie powoduje dyskomfortu. Na jakie inne efekty możemy liczyć?

Jak masaż relaksacyjny wpływa na nasze ciało?
Jak masaż relaksacyjny wpływa na nasze ciało?

Poprawa krążenia

Ruchy masażu mogą poprawić przepływ krwi i krążenie obwodowe, zapewniając tym samym lepsze odżywianie komórek ciała i przyspieszenie procesów usuwania toksyn i materii odpadowej. To z kolei usprawnia regenerację miejscowych urazów tkanek, a także poprawia napięcie i wygląd skóry.

Zmniejszenie napięcia mięśniowego

Napięcie mięśniowe, które jest powodowane wadami postawy, będącymi skutkiem siedzącego trybu życia, może być zredukowane przez regularne sesje masażu relaksacyjnego. Delikatny, ale zdecydowany nacisk na określone partie mięśnie np. na ramiona, pomoże rozproszyć wszelkie napięcia nagromadzone w tym obszarze. Problemy z postawą ciała kumulują się z czasem, a terapia masażem jest jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie ich postępowania.

Zmęczenie spowodowane nadmiernym wysiłkiem fizycznym także może być w znacznym stopniu zredukowane poprzez masaże relaksacyjne. Ugniatanie włókien mięśniowych pomaga usunąć nagromadzony kwas mlekowy, zmniejszając poziom zmęczenia i dyskomfortu, a także skraca czas powrotu pełnej sprawności.

Zmniejszenie bólu mięśni

Wyszkolony masażysta jest w stanie precyzyjnie wyizolować konkretne mięśnie lub grupy mięśni w celu leczenia miejscowego bólu. Dzięki stymulacji różnych warstw tkanek i dokładnemu masażowi kończyn, ciało rozluźnia się, a stany bólowe słabną. Co więcej poprawione krążenie, wpływa na redukcję miejscowych stanów zapalnych, a także przyczynia się do zmniejszenia zmęczenia.

Złagodzenie stanów lękowych i depresyjnych

Uszczerbki zdrowia psychicznego stają się coraz częstszym problemem wielu ludzi. Poprzez wykreowanie uspokajającej atmosfery i lecznicze oraz relaksacyjne korzyści płynące ze stymulacji masażem, terapia ta może załagodzić niektóre z objawów lęków i depresji, a ogólne samopoczucie danej osoby ulegnie poprawie 

Poprawa jakości snu

Odprężające działanie masażu relaksacyjnego zapewnia ulgę od stresu i poczucie spokoju, co może pomóc pacjentowi zasnąć szybciej, spać głębiej i być mniej rozproszonym podczas zasypiania. Terapia masażem łagodzi także stres i miejscowe bóle, dzięki czemu osoba masowana, którą dotykają te dolegliwości będzie mogła cieszyć się spokojniejszym snem.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Dodaj komentarz