Ruszają castingi do "Top Model". Kiedy odbędą się castingi?
Ruszają castingi do “Top Model”. Kiedy odbędą się castingi?
6 kwietnia 2021
Aby poprawnie zrozumieć „fruktozę”, trzeba znać te sześć punktów
Aby poprawnie zrozumieć „fruktozę”, trzeba znać te sześć punktów
7 kwietnia 2021
Show all

Ekskluzywny domek letniskowy z kontenerów mieszkalnych?

Ekskluzywny domek letniskowy z kontenerów mieszkalnych?

Ekskluzywny domek letniskowy z kontenerów mieszkalnych?

Dowiedz się, czym jest taki domek i jak go postawić w 30 dni! Serdecznie zapraszamy do lektury oraz do obejrzenia filmu jak wygląda taki dom od środka.

Domek letniskowy to marzenie wielu osób i jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wakacyjnych dni. Bardzo często jednak jego postawienie czy koszty są trudnością nie do przebycia i nie podejmujemy nawet próby jego budowy. Bardzo ciekawym pomysłem, dzięki któremu możemy postawić domek w 30 dni i bez wydawania bardzo dużych sum jest zamówienie gotowego domku z ekskluzywnych kontynentów mieszanych. Jest to jeden z nowszych trendów w budownictwie, ale który zyskuje bardzo szybko na popularności. Czym zatem są takie domki letniskowe? Odpowiedź i przydatne informacje zamieszczamy poniżej.

Czym są domki letniskowe z kontenerów mieszkalnych?

Domki letniskowe z ekskluzywnych kontenerów mieszkalnych to konstrukcje do użytku całorocznego. Najczęściej są to małe i średnie — kilkudziesięciometrowe domki wykonane z kontenerów morskich. Są one w pełni dostosowane do zamieszkania. Posiadają izolację przed warunkami atmosferycznymi czy wodą. Mają także możliwości podłączenia wszystkich mediów czy klimatyzację i wentylację. W środku wykończone są według zamówienia klientów, ale bardzo często posiadają panele podłogowe, kompletny aneks kuchenny czy w pełni wyposażony salon. Domki letniskowe z kontenerów przeznaczone są do stawania w całości na działce klienta. Możemy kupić je na zasadzie kupna produktu — towaru, na który otrzymamy gwarancję. W zdecydowanej większości przypadków nie musimy również uzyskiwać pozwoleń na ich postawienie, a jedynie musimy zgłosić fakt w urzędzie, że stawiamy taki budynek mieszkalny. Od strony estetycznej domki letniskowe z kontenerów mogą występować w różnej formie — od surowej po całkowicie zabudowane i niemożliwe do odróżnienia od tradycyjnych konstrukcji.

Ekskluzywny domek letniskowy z kontenerów mieszkalnych?
Ekskluzywny domek letniskowy z kontenerów mieszkalnych?

Domki letniskowe z kontenerów dostępne są w różnych wersjach. Mogą być one jedynie wstępnie dostosowane do zamieszkania i bezpieczne od strony technicznej lub całkowicie wykończone ze sprzętem agd/rtv na czele. Na rynku działa wiele firm, które oferują sprzedaż takich domków. Mogą być to konstrukcje parterowe lub nawet piętrowe w zależności od zamówienia. Ich ceny zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych, a kończyć mogą nawet na kilkuset, jeśli z kilku modułów będziemy chcieli stworzyć nieco bardziej imponującą konstrukcję. Domki letniskowe z kontenerów mogą być stosowane na różnego rodzaju działkach. Oznacza to, że nie musimy posiadać specjalnej działki budowlanej czy takiej, która będzie odpowiednio duża. Ważną właściwością jest również możliwość dostosowania terenu wokół domku do własnych potrzeb. Stworzenie basenu, werandy czy dobudówki z kolejnych elementów jest bardzo proste i możliwie dzięki prostej konstrukcji takich modułów.

Jak się tworzy domki modułowe

Proces tworzenia domków letniskowych z kontenerów jest nieco inny dla każdej firmy, ale ogólnie polega na tym samym. Dana firma tworząca takie domki na podstawie naszego zamówienia, wykonuje konstrukcje z jednego bądź kilku kontenerów. Mogą być one używane lub nowe w zależności od opcji. Każdy kontener niezależnie od zamówienia jest dostosowany technicznie do zamieszkania. Oznacza to, że każdy kontener jest izolowany i przystosowany do użytku przez ludzi. Następnie firma wykonująca domek odpowiednio wykańcza wnętrze kontenera, zewnętrzną jego stronę oraz dodaje odpowiednie akcesoria. Cały proces odbywa się w fabryce i jest ściśle nadzorowany. Może on trwać od kilku dni nawet do kilku miesięcy w zależności od skomplikowania projektu czy oferty marki. Niektóre firmy posiadają wstępnie gotowe już moduły, a inne dostosowują je do zamówienia w bardzo drobiazgowy sposób. We wnętrzu montowane są wszystkie elementy użytkowe tak jak w standardowym mieszkaniu.

Gdy nasz domek letniskowy jest gotowy, firma transportuje go do danej lokalizacji. Może odbywać się to w całości lub w częściach w zależności od wielkości konstrukcji. Następnie domek na działce klienta jest składany lub stawiany. Podłączane są także media, a konstrukcja jest gotowa do użytku praktycznie od zaraz.

Korzyści domku modułowego z kontenerów

Domki letniskowe z kontenerów mają wiele plusów, które warto wykorzystać. Pierwszym plusem jest możliwość łatwego ich zamówienia. Jeśli nie mamy czasu lub możliwości samodzielnie budować domek letniskowy, możemy zamówić go po prostu jak produkt z dostawą i montażem na działkę. Możemy go też umieścić w różnych miejscach i lokalizacjach, co jest niezwykle dużym plusem np. w trudnodostępnych miejscach. Kupując gotowy produkt, otrzymujemy również gwarancję od firmy go wykonującej, dzięki czemu nie musimy martwić się o ewentualne awarie. Dużym plusem jest brak konieczności nadzorowania budowy domu, kompletowania ekipy budowlanej czy dbania o jakość. Domki powstające w ten sposób są zgodnie ze standardem, a firma je tworząca dokłada wszelkich starań o to, aby domek był dobrej jakości. W przeciwnym razie zła reputacja mogłaby się odbić na renomie marki. Domki tego typu idealnie nadają się na działki, z których korzystamy jedynie okazjonalnie lub w ciągu dwóch miesięcy letnich. Bez poświęcania dużych sum pieniędzy będziemy mogli ciekawie spędzić wakacje.

Korzyści domku modułowego z kontenerów
Korzyści domku modułowego z kontenerów

Dużym plusem jest też możliwość zamówienia konkretnego modelu i dostosowania do go do swoich potrzeb. Dzięki temu nie będziemy musieli wydawać niepotrzebnie pieniędzy oraz zamrażać budżetu. W ten sposób będziemy mogli też wybrać charakter takiej konstrukcji i używać go do różnych celów np. komfortowego wypoczynku rodzinnego lub krótkich wypadów weekendowych. Korzyścią, którą docenią osoby z brakiem czasu, jest również brak konieczności przygotowywania w specjalny sposób terenu, na którym zostaną postawione. Ten musi być jedynie stabilny, a fundament czy podstawy, na których zostaną zamocowane domki, najczęściej wykonuje dana firma, tworząca domek letniskowy. Ich postawienie na działce jest też bezproblemowe i nie niszczy terenu działki, jak ma to często miejsce przy tradycyjnej budowie. Ważną korzyścią takich konstrukcji szczególnie dla osób ceniących estetykę jest możliwość ich aranżacji. To proste konstrukcje, które możemy obudować np. drewnem lub innymi panelami tworząc bardzo ciekawy efekt. Na ich dachu stworzyć można taras lub dowolnie modyfikować i zamawiać modyfikacje w firmie, która je stworzyła. Z pewnością domki takie nie przypominają kontenerów blaszanych, a przy odpowiedniej aranżacji mogą mieć formę np. futurystycznego budynku.

Życie w ultranowoczesnym domu kontenerowym – zbudowanym z używanych kontenerów o wymiarach 4 x 20 stóp!

1 Comment

  1. monia pisze:

    Wygląda super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *