Czym jest działalność gospodarcza?
Czym jest działalność gospodarcza?
7 kwietnia 2021
Badanie krwi - dlaczego jest takie ważne?
Badanie krwi – dlaczego jest takie ważne?
7 kwietnia 2021
Show all

Pisanie ręczne – dlaczego warto do niego wrócić?

Pisanie ręczne - dlaczego warto do niego wrócić?

Pisanie ręczne - dlaczego warto do niego wrócić?

Jak często zdarza Ci się pisać coś ręcznie? Może wykonujesz w taki sposób listy zakupów, zapisujesz gdzieś na szybko numery telefonów albo zostawiasz w takiej formie notatki dla swoich domowników przypięte do lodówki? Bez względu na to, jak często piszesz, na pewno jest to rzadziej, niż za twoich czasów szkolnych. A pisanie ręczne jest dla nas bardzo korzystne i może się nam na przyszłość przydać.

Ręczne notatki nie znikną nagle na zawsze

To nie do końca prawda, bo mogą się zgubić albo po prostu zniszczyć, ale trzeba przyznać, że ręcznie zapisane wiadomości mogą zostać z nami na dłużej. Przede wszystkim nikt nam ich nie wykradnie. Tyczy się to zwłaszcza kwestii haseł i danych do logowania, na przykład do banku albo do innych miejsc, które są dla nas cenne. Oczywiście hasła możemy zapisywać też w formie cyfrowej, ale może je łatwo przejąć wirus, jeśli przypadkowo wpuścimy do na nasz dysk. Zapisane dane na kartce będą z nami bezpieczne, bo dziś nikt nie poluje na zeszyty. Poza tym nie znikną one, jeśli nasz dysk się uszkodzi albo jeśli ukradną nam jedyny nośnik, na którym taki plika mamy.

Pisanie ręczne - dlaczego warto do niego wrócić?
Pisanie ręczne – dlaczego warto do niego wrócić?

Pisanie ręczne ćwiczy nasze dłonie

Jeśli ćwiczysz fizycznie, to zapewne wiesz, jak ruch jest ważny dla naszych poszczególnych partii ciała. Możemy robić ćwiczenia na nogi, ręce czy brzuch. Ale czy robisz ćwiczenia na nadgarstki i dłonie? Jeśli nie, to spróbuj zacząć ręcznie pisać. To pomoże nam rozgrzać ręce i spowoduje, że nasze mięśnie będą się stale rozwijały. Co prawda pisanie na komputerze też pomaga nam ćwiczyć dane partie, ale jest ono dużo bardziej obciążające, nie mówiąc już o tym, że dodatkowo męczymy nasze oczy. Dobrze jest więc od czasu do czasu zapisać coś dla sportu w zeszycie z pomocą długopisu. W przyszłości po takich ćwiczeniach będziemy w stanie pisać dłużej i szybciej.

Ręczne pisanie jest ładne

Kaligrafia to sztuka. Nie trzeba umieć wyjątkowo wzorzystego alfabetu, żeby bawić się z pięknym pisaniem. Dla wszystkich osób, które lubią w internecie oglądać zdjęcia notatek czy różnych krojów pisma codzienne pisanie może stać się nowym hobby. Możemy pisać listy, tworzyć ozdoby lub kartki, a ich zdjęcia umieszczać na Instagramie lub innym profilu dla artystów. Wbrew pozorom taki kontent cieszy się sporą popularnością. Oczywiście takie hobby będzie naprawdę czasochłonne, zwłaszcza dla początkujących, ale na pewno z czasem wyćwiczymy naszą rękę, a cuda, które zaczniemy tworzyć, będę cieszyć oko nasz i naszych potencjalnych odbiorców.

1 Comment

  1. internauta pisze:

    Warto, chociażby dlatego żeby sobie wyrobić swój własny, oryginalny podpis!

Dodaj komentarz